Czy jesteś zadowolona ze swojego życia?

Przypuszczam, że podobnie jak ja, sporo osób (zarówno kobiet, jak i mężczyzn) zadaje sobie pytanie: czy jestem zadowolony/-a ze swojego życia? W życiu każdego z nas przychodzi taki moment, kiedy zaczynamy podsumowywać dotychczasowe życie i to pytanie samo może się nasunąć. Udzielenie sobie odpowiedzi na nie może okazać się nie takie proste. Często też wymaga zadania sobie wielu dodatkowych pytań, żeby uzyskać odpowiedź. 

Czy czujesz się szczęśliwa? 

Szczęście to stan wewnętrzny – czasem poczucie spokoju, czasem stan euforii. Dla mnie na przykład szczęście to cieszenie się prostymi rzeczami, to wiara, że wszystko się ułoży. To spokój wewnętrzny. To też przekonanie, że dzień, który właśnie minął przyniósł mi dobre rzeczy, że idę w dobrym kierunku. Nieważne jak szybko. We własnym tempie.  Tak, wtedy czuję, że jestem zadowolona i szczęśliwa. 

Trudno jest być nieustannie szczęśliwą. Nie ma czegoś takiego jak całkowite szczęście. Można jednak być zadowoloną ze swojego życia nawet, jeśli nie wszystko układa się tak, jak by się tego chciało. Czasem bywa tak, że w jednym obszarze naszego życia czujemy, że jest tak, jak chcemy. Inny obszar zaś przysparza zmartwień. Moim zdaniem to, co jest jednak kluczowe, to zdawać sobie sprawę, co jest ważne i czy jestem z tego zadowolona. 

A jak jest u Ciebie?

Czy wiesz, które obszary życia są dla Ciebie ważne?

Jak oceniasz poziom zadowolenia w każdym z nich?  

Zatrzymaj się więc na chwilę i pomyśl, jak odpowiedziałabyś na te pytania.

A jesli tylko masz trochę wiecej czasu, to zapraszam Cię do głębszej analizy i wykonania ćwiczenia Koło zycia.

Koło życia

Ta technika to popularne i bardzo skuteczne narzędzie coachingowe. Pomoże Ci ono określić poziom satysfakcji w różnych obszarach swojego życia. Możesz dzięki temu spojrzeć na nie z lotu ptaka – przemyślenia i wnioski, które mogą pojawić się w tym ćwiczeniu, pomagają spojrzeć szerzej na życie i nierzadko odkryć też to, o czym do tej pory byc może niewiele myślałaś. Uwaga: to ćwiczenie wymaga dużej szczerości wobec siebie. Możesz poczuć dyskomfort i mogą pojawić się trudne emocje lub poczucie przytłoczenia ilością spraw. Wiele osób czuje się jednak lepiej po zebraniu tego wszystkiego. Przemyślenie i zebranie wniosków przynoszą zazwyczaj ład i porządek oraz spokój wewnętrzny.

Ćwiczenie znajdziesz TUTAJ.

Gdybyś potrzebowała pomocy lub chciała porozmawiać o tym, co Ci przyniosło wykonanie tego ćwiczenia, to zapraszam do kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.